Neraizējies par niekiem

  • 38
  • 2
  • 0
Austrumos saka: “Paši lielākie ienaidnieki nenovēlētu cilvēkam tās problēmas, ko viņam sagādā paša domas”.
Savukārt Avicenna teica: “Ārstam ir trīs ieroči cīņai ar slimību – vārds, augi, nazis”.
Ievērojāt – “vārds” ir pirmajā vietā!
Vienā no hospitāļiem jaunā psiholoģe Emīlija Kjī saviem slimniekiem “parakstīja” trīs reizes dienā balsī skaļi izrunāt frāzi: “Ar katru dienu es jūtos arvien labāk un labāk”. Un šī frāze bija jāatkārto nevis mehāniski, bet spilgti, ar iedvesmu.
Brīnumaini, bet fakts: smagi slimie pacienti izveseļojās mēneša laikā, un daudziem no viņiem pazuda vajadzība pēc operācijas.
Mūsu veselība ir tieši saistīta ar mūsu domāšanu. Vairs jau nevienam nav jāpierāda tas, ka psihiskais un fiziskais cilvēka stāvoklis ir savstarpēji saistītas lietas.
Labākā aizsardzība no visām slimībām un jebkuras infekcijas ir paša cilvēka stiprā ticība savai veselībai un pozitīvās emocijas. Negatīvās, gluži otrādi, sagrauj veselību. Šodien neviens nepūlās apstrīdēt to, ka naids rosina kuņģa-zarnu trakta slimību rašanos. Aizvainojums ar laiku noved pie aknu slimībām, aizkuņģa dziedzera kaitēm un holecistīta.
Viens no galvenajiem psiholoģijas likumiem vēsta: mīlestības apstiprinājums vārdos, simpātijas un sajūsma uzlabo tā cilvēka enerģiju, pret kuru tās vērstas. Savukārt naids un slikti vārdi samazina klausītāja enerģiju.
Šodien pieaug to slimību skaits, kas radušās saistībā ar sliktām domām, un kāpēc gan nepaklausīt seno gudro padomam un nepriecāties par dzīvi, lai cik šķietami grūta ta šķistu.
Un tā, cilvēka veselība, dzīve un liktenis ir tieši atkarīgi no viņa domām.
Domāsi par labo – gaidi labo.
Domāsi par slikto – slikto arī sagaidīsi.
Tāpēc no šodienas, šajā Jaunajā gadā apsolīsim sev – domāt tikai par labo un ticēt tikai labajam.
Un iegaumēsim divus Zelta likumus.
Pirmais likums: Neraizējies par niekiem.
Otrais likums: Viss ir nieki!

​​​​​​Tulkojums: Ginta Filia Solis
Populārākie autori
Sīkdatnes! Jā, Satiecmani.lv arī izmanto sīkdatnes. Šis ir obligāts paziņojums, tāpēc piedod, aizmirsti un aizver vai arī dodies uz sava pārlūka iestatījumiem, lai pārvaldītu šo procesu. Sīkdatnes neietver nekādu tev svarīgu informāciju, bet tās nepieciešamas, lai tu varētu šo un citas lapas lietot. Aizvērt Uzzināt vairāk